Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Reakce starosty na reportáž České televize

Reakce starosty na reportáž České televizeReakce starosty na reportáž ČT

 

V reportáži regionálního vysílání ČT1 z 21.11.2022 zazněla z úst jedné ze zastupitelek MUDr. Kateřiny Vojtěchové věta: „ Například teď bylo na radě odhlasováno rozpočtové opatření obce, kde se manipulovalo s 13 miliony. Nemáme žádné podklady“.

Toto vyjádření zastupitelky může vyznít jako upozornění na nějaký nelegální postup a utajované rozhodnutí rady, ale jednalo se pouze o běžné rozpočtové opatření, jehož hlavním cílem bylo zaúčtování přijaté dotace od Ministerstva pro místní rozvoj. Což by samozřejmě měl zvolený zastupitel obce vědět, takže se naskýtá otázka, proč zastupitelka v reportáži volila záměrně slovo „manipulovalo,“ když si mohla celý legální proces přesunu financí předem nastudovat. Neboť toto rozpočtové opatření, včetně podrobností, bylo v souladu se zákonem uveřejněno dnem 3.11. 2022 na elektronické úřední desce obce.

Co se týká zmiňované částky, konkrétně 13 191 125,54 Kč, jedná se zejména o zaúčtování přijaté dotace ve výši 8 746 633 Kč od Ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci pavilonu základní školy (rekonstrukce jídelny – 1. etapa), dále o přeúčtování přijaté daně z hazardních her na správnou položku dle pokynů Ministerstva financí, zaúčtování finančních prostředků do rezervního fondu bytového a nebytového hospodářství obce a sociálního fondu, a přesunu finančních prostředků mezi jednotlivými bankovními účty.

Perlička k zamyšlení na závěr: jaká je souvislost povolebního dění v Opatovicích nad Labem s obcí Čeperka, potažmo s jejím obecním úřadem, jehož záběr byl v reportáži opakovaně použit?

Ing. Pavel Kohout - starosta obce

 


Počasí

Pátek Zataženo 1/-2 °C
Sobota Zataženo 1/0 °C
Neděle Oblačno až zataženo se sněžením 0/-2 °C
Pondělí Oblačno až zataženo se sněžením -2/-3 °C