Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Životní situace > Eda.cz

EDA. cz

Poskytuje podporu, pomoc a provázení rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo s kombinovaným postižením do sedmi let věku.

Služba raná péče a speciálně pedagogické centrum

Rodiny mohou využít dvě oblasti služeb. Naše poradkyně rané péče působí přímo v rodinách, poradí s rozvojem dovedností dítěte, ale také s praktickými věcmi, pomůžou rodině zorientovat se v těžké životní situaci, když se narodí dítě s postižením. Tým zkušených speciálních pedagogů dětem pomáhá zvládat školní docházku a pomáhá také s přípravou na samostatný život.

Informace o začátku poskytování sociální služby:

Od 29.5. 2024 jsme zahájili poskytování terénní sociální služby Raná péče (dle par. 54 zákona o sociálních službách) rodině bydlící na území vaší obce.

EDA cz., z. ú. je registrovaným poskytovatelem této služby, je členem Asociace rané péče ČR a je součástí sítě sociálních služeb ve vašem regionu. 

Odkaz na naše pracoviště v Rejstříku poskytovatelů sociálních služeb: zde

Děkujeme, že o naší službě budete informovat další potenciální zájemce z vaší obce. Raná péče probíhá terénním způsobem, k rodině s dítětem s postižením od 0 do 7 let dojíždí odborná poradkyně rané péče. Spolupracuje s ní při podpoře vývoje dítěte i při vyrovnávání rodiny se situací, která jeho narozením nastala.

Služba je dle zákona poskytována rodině zdarma, je hrazena částečně z dotací kraje a částečně prostřednictvím obcí, jejichž obyvatelé službu čerpají.

 

Za EDA cz, z. ú.  Bc. Lucie Jelínková, poradkyně rané péče

Příloha: leták RP