Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Volby do obecního zastupitelstva - kandidátní listiny

Volby do obecního zastupitelstva - kandidátní listinyVolby do obecního zastupitelstva

        Prezident Miloš Zeman vyhlásil termín pro konání komunálních a senátních voleb, a to na 23. a 24. září 2022. Komunální volby, jinak také volby do obecního zastupitelstva, se uskuteční společně se senátními volbami, ale ty se v naší obci letos konat nebudou.

       Podrobné informace o tom, jak volit, se dočtete v pokynech u hlasovacích lístků, které vám budou včas doručeny. Volební systém pro komunální volby je poněkud složitější než u těch ostatních. Ani ne tak pro voliče, kteří budou muset „pouze“ zvážit výběr takových kandidátů nebo stran, o kterých jsou přesvědčeni, že dobře povedou naši obec další čtyři roky. Složitější bude zpracování volebních výsledků, protože opět došlo oproti minulým komunálním volbám k určitým změnám.

         Co je důležité vědět předem? Volby ze zahraničí nejsou možné, voličský průkaz se na komunální volby nevydává, nelze volit ani v zastoupení.

Lidé, kterým zdravotní důvody nedovolují se osobně k volbám dostavit, si mohou zažádat o hlasování do přenosné schránky na svém obecním úřadu.

V komunálních volbách je možné hlasovat panašováním, tedy výběrem kandidátů napříč různými stranami.

Na další čtyřleté období budou občané Opatovic nad Labem vybírat kandidáty z těchto přihlášených stran a seskupení


Počasí

Pondělí Skoro jasno 16/10 °C
Úterý Oblačno 14/9 °C
Středa Polojasno 14/7 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 14/6 °C