Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > Poděkování za záchranu života

Poděkování za záchranu životaPoděkování Andělům strážným za záchranu života.

V sobotu 12. srpna vyrazila manželka na svůj pravidelný ranní nordic walking mezi Pohřebačkou a Čeperkou, zatímco jsem pobýval ve Zlíně. Další slunečné ráno však bylo vystřídáno totálním šokem, když Policie ČR synům oznamovala, že asistovali při oživování jejich maminky spolu s členy jednotky sboru dobrovolných hasičů z Opatovic n. L. a Zdravotnickou záchrannou službou z Hradce Králové.

Po sérii vyšetření ve FN v Hradci, kdy byla manželka udržována v umělém spánku, jsme se dozvěděli, že krevní sraženina jí ucpala srdeční cévu a dostala infarkt. Zároveň jsme byli vyrozumění, že i díky včasné a odborně poskytnuté první pomoci na místě se jí podaří zachránit. Na základě malého detektivního pátrání se podařilo zjistit, že při jejím oživování zasahovala jednotka místních dobrovolných hasičů, kteří ji poskytli kromě kyslíkové terapie i elektrický výboj pomocí defibrilátoru a střídali se v nepřímé masáži srdce. Jelikož všechny vozy Zdravotnické záchranné služby z Pardubic byly na t. č. na jiných výjezdech, zasahovala na místě záchranka z Hradce, která ji definitivně přivedla k životu pomocí dalšího výboje.

Tyto řádky a především to největší poděkování však patří Andělu strážnému panu Jiřímu NÉMOVI z Opatovic, který objevil manželku bez známek života na běžecké a pejskařské trase mezi oběma obcemi a okamžitě začal s jejím oživováním a přivoláním pomoci skrze integrovaný záchranný systém. Zároveň jsem pyšný, že se v naší obci podařilo vybudovat jednotku složenou z opatovických hasičů a strážníků, kteří jsou schopni i v takovýchto případech poskytnout adekvátní a rychlou profesionální pomoc při ohrožení života. Poděkování patří i vedení obce a všem těm, kteří se zasloužili o její vybudování a následný provoz. Bez jejich pomoci by dva kluci a jeden táta byli už na to sami.

Na úplný závěr musím říci, že tento příběh je jako pohádka s dobrým koncem, neboť manželka je již doma a zaplať Pánbůh, nebude mít trvalých následků. Po rekonvalescenci se již těší na společné setkání se svými zachránci. Ještě jednou, všem moc děkujeme.

Martin, Ondřej a Matyáš Palovi

Hasiči a záchranka.jpg