Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > Opět perníková popelnice, tentokrát za 1. místo!

Opět perníková popelnice, tentokrát za 1. místo!Perníková popelnice za  1. místo!!!

Pardubice, 21. května 2024 – Zdá se, že třídění odpadů je podobné jízdě na kole. Když se to jednou naučíte, už to nezapomenete. Svědčí o tom výsledky sedmnáctého ročníku soutěže O perníkovou popelnici, jejímž vyhlašovatelem je Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., a Pardubický kraj. Stupně vítězů klání o nejlépe třídící obce regionu jsou nápadně podobné loňskému ročníku.

KDE DŮKLADNĚ TŘÍDÍ, TAM VÍTĚZÍ

I v sedmnáctém ročníku Perníkové popelnice se soutěžilo ve třech kategoriích, v nichž se vyhlašovala první tři nejlepší umístění. Nejlepší obec bez ohledu na velikost se pak může pyšnit titulem Absolutní vítěz. A místo, kde se meziročně v třídění odpadů nejvíc zlepšili, si odnáší titul Skokan roku. Rozhodující pro umístění je množství vytříděného papíru, plastů, skla a kovů v kilogramech na jednoho obyvatele dané obce. Bonusové body pak do celkového hodnocení přidává sběr čirého skla, nápojového kartonu, kovů a papíru i mimo veřejnou sběrnou síť, sběrné dvory a sběrná místa. Rozhodně to ale není nic složitého – jednoduše řečeno, zálusk na dobré umístění si mohou dělat všude, kde se lidé naučili dobře třídit a kde jim jde o čistotu v obci.

KATEGORIE NAD 2000 OBYVATEL

V kategorii těch největších vypálily všem městům rybník Opatovice nad Labem, které mají statut obce. Ty z loňského druhého místa vystoupaly na příčku nejvyšší. Vyměnily si tak pozici s loňským vítězem, městem Choceň. A třetí příčka v soutěži Perníková popelnice může přidat na radosti letos slavnostně naladěné Litomyšli, která slaví dvousté výročí narození skladatele Bedřicha Smetany.

Tisková zpráva o výsledcích XVII. ročníku soutěže O perníkovou popelnici v plné verzi.