Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > EOP - zahájení topné sezóny

EOP - zahájení topné sezóny 

Vážení občané,

Elektrárna Opatovice n/L oznamuje, že dne 9. 10. 2023 byla zahájena topná sezóna dodávek tepla.

Teplý průběh září posunul začátek letošního vytápění skoro o měsíc oproti minulému roku. Přestože průměrné denní teploty zcela nenaplňují podmínky stanovené vyhláškou pro zahájení vytápění, teplo z opatovické elektrárny začalo proudit již včera dne 9. října.

„I s ohledem na predikci teplých dní, reagujeme začátkem vytápění na četné žádosti našich odběratelů. Večery i rána jsou již chladná a naši zákazníci, hlavně z řad rodin s dětmi či seniory, vítají možnost si přitopit. Proto dnes odpoledne zahájíme vytápění, aby měli lidé večer doma již tepelný komfort,“ uvádí ředitel distribuční společnosti EOP Distribuce, a.s. Karel Čipera. „Na topnou sezonu jsme již od září připraveni. Během letních měsíců probíhaly na našem distribučním zařízení i v samotném elektrárenském zdroji  intenzivní práce na opravách, revizích a modernizaci,“ doplňuje Karel Čipera.

V minulém roce jsme s vytápěním začínali již 16. září, tedy podstatně dříve než je tomu letos.  Odpovídalo to i dlouhodobému republikovému průměru. Podle dlouhodobých celorepublikových průměrů se začíná s topením v září kolem 17. září. V letech 1961 až 1990 se začínalo s vytápěním průměrně kolem 15 září. V poslední dekádě 2011 až 2020 se průměr zahájení vytápění posunul na 19. září.  Jak ukazují statistiky je letošní září zřejmě prvním od roku 1961, kdy se  v tomto měsíci celorepublikově vůbec netopilo.

Více si můžete přečíst ZDE.

 

EOP Distribuce, a.s.