Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > Dopravní hřiště v areálu ZŠ dokončeno

Dopravní hřiště v areálu ZŠ dokončenoDopravní hřiště v areálu základní školy je v provozu    

 V průběhu letošního léta vzniklo na nově upravené „rohové“ ploše v areálu základní školy Dětské Dopravní Hřiště, dále jen DDH. Dětská dopravní hřiště, kterých obecně není k dispozici nijak velké množství, mají pro výchovu dětí velký, nedocenitelný význam. De facto jde o stejný princip trenažéru, se kterým se setkává adept na držitele řidičského oprávnění v dospělosti. Naši a další žáci z okolí, budou na našem novém DDH trénovat správné návyky a dodržování základních pravidel pro bezpečný dopravní provoz na komunikacích. Mnoho tragických dopravních nehod dětí má příčinu právě v neznalosti pravidel dopravního provozu a nevytvoření správných návyků obezřetného a opatrného chování. DDH je velmi významným nástrojem, pomocí kterého můžeme v dětech návyky, zkušenosti a vštípení základních pravidel upevňovat, cvičit a rozvíjet.

Hřiště vzniklo ve spolupráci obce Opatovice nad Labem jako zřizovatele školy a školky, je financováno sdíleně z prostředků obce a realizovaného dotačního titulu Krajského úřadu Pardubického kraje.

V polovině září 2021 byly provedeny dokončovací práce a jako poslední probíhalo 15. 9. 2021 malování vodorovného značení a umístění svislého značení. Tím bylo vše dokončeno a dopravní hřiště může sloužit svému cíli – dopravní výuce malých i větších dětí i osvěžení dopravních předpisů dospělých.

Slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek 21. 10. 2021, od 10:00 za účasti představitelů obce, školy a pozvaných hostů s motivačním programem firmy Kostka, předního českého výrobce koloběžek pro děti i dospělé.

Přijďte se podívat, jste srdečně zváni!

Ing. Pavel Kohout, starosta obce a Mgr. Hynek Kalhous, ředitel školy.

Průběh a dokončení výstaby dopravního hřiště zde