Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Kalendář akcí > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírkaDatum konání:
7.1.2023

Tříkrálová sbírka a koledníci opět naživo v Opatovicích nad Labem

V sobotu 7. ledna vyrazí do našich ulic tříkráloví koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc nemocným a potřebným. Letos budou po kovidové odmlce rozdávat radost opět naživo.

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí spousta akcí – například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky. V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájí sbírku již ve středu 4. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí.

Koledníci Charity jsou již natěšení na tradiční živou koledu. Věříme, že do našich domovů přinesou radostné poselství Vánoc i v této nelehké době. Až u vás zazvoní, přispějte jim prosím také do kasičky na pomoc nemocným a potřebným, kterým naše Charity pomáhají. Děkujeme za každý i malý dar a srdečně vás zveme taky na doprovodné akce sbírky.

Ve většině regionů bude možné sbírku podpořit také příspěvkem do statické kasičky v charitních zařízeních, kostelech, na úřadech a v obchodech. Lidé mohou přispět i bezhotovostním darem na účet sbírky (do 31. ledna) nebo do online pokladničky na webu www.trikralovasbirka.cz, kde lze podpořit i přímo Charitu ve své oblasti a přehrát si požehnání od kněze Zbigniewa Czendlika z Lanškrouna.