Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Potřebuji si zařídit > Odvoz komunálního odpadu

Odvoz komunálního odpadu

Poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů platí každá fyzická osoba, která má v obci Opatovice nad Labem trvalý pobyt, a cizinci s povolením k pobytu na území České republiky, trvajícím déle než 90 dní.

Díky takto vybraným prostředkům pak obec dokáže s odpadem, které domácnosti vyprodukují, nakládat dle platných vyhlášek a závazných právních legislativ, což napomáhá rozvoji celkové spokojenosti obyvatel, ochraně životního prostředí, ale také udržení jistých morálních hodnot, které obec zastává.

K poplatkům za odvoz komunálního odpadu se přihlašuje:

Fyzická osoba,

  • která má v obci trvalý pobyt,
  • které byl podle zákona upravujícího pobyt cizinců na území ČR povolen trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na dobu delší než 90 dnů,
  • která podle zákona upravujícího pobyt cizinců na území ČR pobývá na území ČR přechodně po dobu delší 3 měsíců,
  • které byla udělena mezinárodní ochrana podle zákona upravujícího azyl nebo dočasná ochrana podle zákona upravujícího dočasnou ochranu cizinců.

K poplatkové povinnosti je zavázána také fyzická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná osoba.

Jak při vyřizování postupovat?

Poplatník je povinen ohlásit obecnímu úřadu vznik své poplatkové povinnosti nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy mu povinnost platit tento poplatek vznikla, případně doložit existenci skutečností zakládajících osvobození nebo úlevu od poplatkové povinnosti.

K přihlášení či změně platby za odvoz komunálního odpadu se nahlásíte vyplněním formuláře, který je k dispozici na podatelně obecního úřadu v Opatovicích nad Labem. V případě, že máte nárok na osvobození od poplatku za svoz odpadu, je třeba předložit např. doklad o studiu, smlouvu při pobytu v jiném městě, případně čestné prohlášení.

Další důležité informace k životní situaci

Výše jednotlivých poplatků, včetně způsobů jejich úhrady, jsou uvedeny na internetových stránkách obce v sekci Odpadové hospodářství.

Lhůta pro vyměření poplatku se řídí daňovým řádem.

Máte otázky? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Počasí

Čtvrtek Polojasno 21/10 °C
Pátek Zataženo 18/14 °C
Sobota Oblačno 22/13 °C
Neděle Skoro jasno 24/12 °C