Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > Výsledky Tříkrálové sbírky

Výsledky Tříkrálové sbírkyTříkrálová sbírka 2023 v Opatovicích nad Labem

V sobotu 7. ledna 2023 jste mohli v ulicích Opatovic potkat koledníky Tříkrálové sbírky. Za organizaci sbírky velice děkujeme zástupkyni ředitele základní školy paní Ivě Kulhánkové a jejím kolegyním Michale Faltové a Ludmile Borkowské. Rovněž děkujeme žákům 5. třídy, kteří se zodpovědně ujali role koledníků. Ze srdce děkujeme Vám všem, kteří jste otevřeli svá srdce a přispěli do Tříkrálové sbírky. Díky Vám bude charitní práce podpořena částkou 32 541 Kč.

Oblastní charita Pardubice se vždy snaží, aby výnos z Tříkrálové sbírky pomáhal trvale. Rozvoj sociálních a zdravotních služeb by byl bez drobných i větších darů do tříkrálových pokladniček mnohem obtížnější. Tříkrálová sbírka v minulosti pomohla například s rekonstrukcemi třech objektů, ve kterých dnes Oblastní charita Pardubice poskytuje ambulantní a pobytové odlehčovací služby, které slouží klientům i jejich rodinám v době, kdy si pečující sami potřebují odpočinout – odlehčit. Pardubická Charita Tříkrálovou sbírku využívá také jako možnost seznamovat veřejnost s širokou nabídkou charitních zdravotních a sociálních služeb, protože „vždy je lepší vědět a nepotřebovat, než později nevědět, kde hledat pomoc“.

V příštím roce Oblastní charita Pardubice využije tyto dary k vybudování zázemí mobilního hospice a paliativní ambulance v Dražkovicích a k přípravě dvou nových středisek charitních služeb. Část financí použijeme na humanitární projekty v zahraničí, řešení mimořádných událostí a přímou pomoc lidem v nouzi.

S vděčností za Vaše dary a s přáním zdraví, štěstí a požehnání v roce 2023

Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice