Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Pomoc obcím postiženým tornádem

Pomoc obcím postiženým tornádemVážení občané,

nikomu z nás není určitě lhostejná situace lidí, které připravilo tornádo o střechu nad hlavou, a to doslova. Teď jsou to oni, příště to můžeme být my. Prosíme Vás o pomoc, nejlépe finančním příspěvkem, který předáme obcím postiženým tornádem. Obec Opatovice nad Labem k tomuto účelu u České spořitelny, a.s. zřídila transparentní účet: 5935184389/0800

Stav příspěvků na transparetním účtu naleznete zde

Předem děkujeme za jakoukoliv částku.

Kromě finančních příspěvků lidé na Moravě potřebují co nejrychleji opravit své poničené domy, pokud je to vůbec možné. Proto Vás dále prosíme o stavební materiál – uvítáme převážně střešní stavební materiál, jako jsou latě, fólie, tašky, hřebíky, další spojovací materiál a samozřejmě také nářadí.

Tuto materiální pomoc je možné odevzdávat ve sběrném dvoře obce Opatovice nad Labem v klasických otevíracích hodinách, to je každý čtvrtek od 15:00 – 18:00 a v sobotu 09:00 – 12:00 hodin.

 

Prosím nenoste oblečení, obuv, domácí potřeby, úklidové prostředky ani potraviny. Děkujeme.

 

Pomoc v jedné z postižených obcí poskytla i skupina mužů, vypravených z naší obce. To, že to nebyla pomoc formální, si můžete přečíst v komentáři pod reportáží ze dne 22. 7. 201 na facebooku, kde za pomoc při opravě střechy v Mikulčicích děkovala jedna z občanek postižené obce.


Počasí

Čtvrtek Polojasno 21/10 °C
Pátek Zataženo 18/14 °C
Sobota Oblačno 22/13 °C
Neděle Skoro jasno 24/12 °C