Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodajství > Modré pytle budou i na plast!

Modré pytle budou i na plast!MODRÉ PYTLE BUDOU DOČASNĚ SLOUŽIT NA SVOZ PLASTOVÉHO ODPADU!

Vážení občané,

jak jsme vás již informovali, náš systém svozu odpadu prochází důležitými změnami, které jsou krokem k dosažení našich dlouhodobých cílů v oblasti udržitelnosti a efektivity.

Vzhledem k tomu, že přecházíme na sběr papíru do speciálních odpadových nádob, modré pytle, dříve určené pro papír, se stanou nadbytečnými. Současně čelíme nedostatku žlutých pytlů pro plast, a než budou k dispozici odpadové nádoby určené přímo pro plast, rozhodli jsme se využít modré pytle pro dočasný sběr plastů. Toto rozhodnutí nám umožňuje účinně využít stávající zásoby a zároveň ušetřit finanční prostředky.

Tento přechodný systém sběru plastů do modrých pytlů bude trvat přibližně jeden rok. Po vyprázdnění zásob modrých pytlů plánujeme zakoupit specifické nádoby na plast, čímž definitivně ukončíme pytlový sběr většiny typů odpadů. Výjimkou zůstane sběr kompozitních obalů, které budou nadále sbírány do oranžových pytlů, jak jste zvyklí.

Zdůrazňujeme, že vaše spolupráce a pochopení jsou v tomto přechodném období nezbytné. Věříme, že s vaší pomocí a podporou bude tento přechod hladký a efektivní. Naše obec je na cestě stát se příkladem udržitelného životního prostředí, a vaše účast na tomto procesu je klíčová.

Děkujeme vám za vaši spolupráci a odhodlání k dosažení našich společných cílů. Společně pracujeme nejen na udržení čistoty naší obce, ale i na ochraně a zlepšení kvality našeho životního prostředí pro současné i budoucí generace.

Obecní úřad Opatovice nad Labem