Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Kotlíkové dotace Pardubického kraje

Kotlíkové dotace Pardubického krajeKotlíkové dotace - obrázek.jpg

Kotlíkové dotace Pardubického kraje

Vzhledem k mezinárodní situaci a nejistým prognózám v oblasti dodávek ruského plynu přistoupilo Ministerstvo životního prostředí k omezení podpory na plynové kondenzační kotle. Nově platí, že dotace na plynový kondenzační kotel bude poskytnuta pouze v případě, kdy ke dni 30. 4. 2022 byla výměna kotle již realizována nebo byla nejdéle k tomuto datu vystavena závazná objednávka.
Uvedené omezení bude kompenzováno navýšením maximální výše dotace na tepelná čerpadla o 50 tisíc korun, tedy z celkových 130 000 Kč na celkových 180 000 Kč.


Podporovaná opatření a maximální částky dotace nově zní:
Podpora bude poskytována na instalace realizované od 1. 1. 2021 ve výši 95 % ze způsobilých výdajů s následujícími limity:
                  plynový kondenzační kotel* – max. limit 100 000 Kč,
                  kotel na biomasu – max. limit 130 000 Kč,
                  tepelné čerpadlo – max. limit 180 000 Kč.
*Úhrada způsobilých výdajů u plynových kondenzačních kotlů je prozatím garantována pouze v případě, že výměna již byla zrealizována, případně byla vystavena závazná objednávka, a to v termínu do 30. 4. 2022.


Zároveň se výčet dokladů, které budou žadatelé předkládat spolu se žádostí, rozšiřuje o přílohu „Závazná objednávka“, která se dokládá v případě žádosti o dotaci na pořízení plynového kondenzačního kotle. Ze závazné objednávky musí být patrné, že do termínu 30. 4. 2022 byla instalace plynového kondenzačního kotle objednána. Pokud je žádost o podporu podána po realizaci výměny a z doložených podkladů (zejména z Protokolu o uvedení nového zdroje do provozu) je zřejmé, že realizace proběhla do termínu 30. 4. 2022, závazná objednávka se nedokládá.


Aktualizované podmínky kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti jsou uvedeny na webu Pardubického kraje https://www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace/115559/kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-v-pardubickem-kraji.


Počasí

Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 6/1 °C
Sobota Polojasno 5/-1 °C
Neděle Zataženo 0/-4 °C
Pondělí Skoro jasno 0/-4 °C