Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Projekty obce > Vyčištění a rekonstrukce požární nádrže Šmídovka

Vyčištění a rekonstrukce požární nádrže Šmídovka 

Rekonstrukce požární nádrže v Pohřebačce je další investiční akcí Opatovic nad Labem, kterou obec realizuje v roce 2022, a to za přispění dotačnímu titulu Ministerstva zemědělství ČR v rámci programu „ Podpora opatření na drobných vodních tocích a malých vodních nádržích  - 2. etapa.“ Dotace je přislíbena ve výši 964 273 Kč. Náklady na odstranění sedimentu ve výši 33 931 Kč se do této dotace nezapočítávají.

Plocha 92 cm hluboké nádrže je v současné době 830 m2 a s objemem vody 580 m3.

Z nádrže byla odčerpána voda a ze dna bylo odstraněno velké množství sedimentu. V rámci projektu jsou opraveny břehové hrany kamenem, který se v břehu nádrže nachází, ale který bylo třeba vyjmout a přerovnat. Je také řešeno opevnění a sjezd do nádrže, oprava zábradlí a zároveň i odstranění nevhodné vegetace, jako jsou pařezy a stávající rákosí. 

Po dokončení prací nebude nutno vodu do nádrže zpět dopouštět, neboť se tak děje přirozenou cestou vztlakem vysoké hladiny spodní vody. Vzhledem k tomu, že se nejedná o  přírodní jezírko, ale požární nádrž, nebudou po dokončení rekonstrukce do nádrže vsazovány žádné ryby. 

Zhotovitelem rekonstrukce je firma KVIS Pardubice a.s. 3. listopadu 2021 bylo čištění a rekonstrukce požární nádrže v Pohřebačce zahájeno, předpokládané dokončení celé stavby je naplánováno do konce března 2022. 

Celková cena rekonstrukce bude 1 048 042,17 Kč

 Foto z průběhu rekonstrukce

 Videoreportáž ze stavby: Rekonstrukce nádrže Šmídovka - YouTube

Počasí

Sobota Jasno 17/10 °C
Neděle Zataženo 16/7 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s bouřkami 16/6 °C
Úterý Oblačno 19/7 °C