Tříkrálová sbírka pomůže lidem v nouzi

03.01.2019 10:27

Tříkrálová sbírka pomůže lidem v nouzi

Po Novém roce bude Oblastní charita Pardubice na Pardubicku organizovat již osmnáctý ročník Tříkrálové sbírky.

V Opatovicích n/L tato sbírka proběhne v sobotu 5. ledna, tradičně ve spolupráci s místní farností. V Pardubicích se bude koledovat v období od 3. do 10. ledna 2019.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnická akce v naší zemi. Jejím cílem je nejen najít prostředky pro pomoc lidem v nouzi, ale také popřát lidem vše dobré v novém roce a navázat tak na starou tradici.

O tom, co se bude dít s penězi, které tři králové nastřádají, se vždy rozhoduje s předstihem. Jako každý rok většina prostředků vybraných při Tříkrálové sbírce zůstává pro pomoc v regionu. V roce 2019 bude největší část výtěžku sbírky použita na rozšíření Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v nouzi a Služeb pro pěstouny a část podpoří Domácí hospicovou péči. Pomoci při Tříkrálové sbírce může každý – ať už příspěvkem do pokladničky, nebo vlastním zapojením do akce. Kdokoliv z Vás se může na chvíli stát jedním ze tří králů, kteří navštěvují domácnosti a vinšují lidem hodně štěstí a zdraví v novém roce. Velký zážitek je to pro děti – dětem zapůjčíme krásné královské pláště i koruny. Stačí, když se včas (ideálně do konce prosince) přihlásíte u Mgr. Miloše Láška (dobrovolnik@charitapardubice.cz / tel.: 730 572 959).

Dobrovolníci starší 15 let se mohou stát vedoucími tříkrálových skupinek. Tito vedoucí jsou vybaveni průkazkou, občanským průkazem, pokladničkou s charitním logem a pečetí s podpisem pracovníka obecního úřadu. Vedoucími bývají starší sourozenci dětí, jejich rodiče nebo prarodiče, často také vedoucí kroužků a sportovních či hasičských oddílů.

Oblastní charita Pardubice je jedním z největších poskytovatelů sociálních služeb na Pardubicku. Všechny poskytované služby jsou koncipovány tak, aby jejich uživatelé mohli zůstat ve svém domácím prostředí mezi svými blízkými a byla maximálně podporována jejich soběstačnost. Chcete vědět, jestli může pardubická Charita pomoci Vám nebo Vašim blízkým? Podívejte se na webové stránky www.pardubice.charita.cz.

Všem dobrovolníkům a dárcům předem děkujeme za důvěru, pomoc a štědrost.

Miloš Lášek
Koordinátor dobrovolníků
Oblastní charita Pardubice
Češkova 1247, 530 02 Pardubice
tel: 730 572 959, e-mail: mlasek@charitapardubice.cz

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru e-mailového newsletteru a nenechte si ujít žádnou důležitou novinku.

Odběr novinek

© 2019, Opatovice nad Labem – všechna práva vyhrazena

Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑